Vēsture

Pirmsskolas izglītības iestāde «Ābelīte» ir visvecākais un ilgu laiku bija arī vienīgais bērnudārzs Valmierā, kas ar īpašu lepnumu nes savu 1. bērnudārza nosaukumu.

Dārziņa vēsture iesniedzas agrīnajos pēckara gados, kad 1946.gadā tika atvērtas pirmās grupiņas. Sākotnēji dažas bērnudārza grupas atradās privātmājā Palejas ielā 5. Bērnudārzam paplašinoties, dažas grupiņas tika izmitinātas gan muzeja ēkā, gan tuvumā esošajā privātmājā, Dīvaliņa ielā. 1960.gadā tika uzsākta bērnudārza piebūves celšana. Šodienas veidolā bērnudārzs tika nodots ekspluatācijā 1962.gadā.

 «Ābelīte» atrodas privātmāju ielokā, iepretī Atpūtas parkam un pavisam tuvu pilsētas skaistākajām vietām un apskates objektiem — pilsdrupām, Rātsupītei, muzejam, estrādei, stadionam un Sajūtu parkam.

Arī savu nosaukumu bērnudārzs nav ieguvis nejauši. Iestādes ilggadējā darbiniece, metodiķe Vija Zaķe stāsta, ka, dibinoties Valmieras 1. bērnudārzam, tas esot atradies liela, skaista ābeļu dārza vidū. Savu nosaukumu «Ābelīte» kā struktūrvienība ieguva 2013. gadā līdz ar 1. pirmsskolas izglītības iestādes reorganizāciju un pievienošanu Valmieras pilsētas 2. pirmsskolas izglītības iestādei «Ezītis». Arī pašlaik bērnudārza darbinieki rūpējas par to, lai tiktu saglabāts ābeļdārza skaistums, stādot jaunas ābeles.

2022.gada 27.janvārī  tiek uzsākta Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Ezītis” reorganizācija, nodalot pamatiestādi no struktūrvienības, un reorganizācijas rezultātā izveido divas atsevišķas pirmsskolas izglītības iestādes. 2022.gada 1.augustā bērnudārzs “Ābelīte” uzsāk savu darbību jau kā jauna iestāde.

 

Info no liesma.lv, Valmieraszinas.lv


Par mums raksta